XXXIII Olimpiada Teologii Katolickiej – Wręczenie nagród za etap diecezjalny

28 LUTEGO 2023
Krzysztof Zwoliński

Dzisiaj o godz. 10:00 w budynku kurii diecezjalnej łowickiej odbyło się wręczenie nagród za zdobycie trzech pierwszych miejsc w etapie diecezjalnym Olimpiady Teologii Katolickiej. Tegoroczna olimpiada  odbywa się pod hasłem „Bóg jest miłością objawiona w słowie”. Na ogłoszenie wyników laureaci OTK przyjechali wraz ze swoimi katechetami.

Nagrody wręczył Biskup Łowicki Andrzej F. Dziuba w obecności wikariusza biskupiego ks. kan. Sławomira Sobierajskiego oraz diecezjalnego organizatora OTK ks. kan. Tomasza Jackowskiego. Na wstępie ks. Jackowski przedstawił statystyki dotyczące etapu szkolnego olimpiady krótko opowiedział o zasadach konkursu, po czym ogłosił  kolejność, w jakiej uczniowie zajęli miejsca na podium:

1. miejsce – Adrian Iwanicki – LO w Nowym Mieście nad Pilicą (katecheta – Grażyna Rybarczyk)

2. miejsce – Izabela Szymańska – LO im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie (katecheta – ks. Bartłomiej Jaska)

3. miejsce – Barbara Ciesielska – I LO im. gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie (katecheta – ks. Sebastian Antosik)

Następnie nagrody otrzymali również nauczyciele, po czym Biskup Łowicki skierował do zgromadzonych swoje słowo, w którym nawiązał do hasła olimpiady. Podziękował uczestnikom oraz ich opiekunom za trud jaki włożyli w przygotowanie do olimpiady i życzył dalszych sukcesów. Po tych słowach bp Dziuba udzielił zgromadzonym pasterskiego błogosławieństwa.

Etap ogólnopolski OTK odbędzie się w dniach 13-15 kwietnia 2023 r. w Pelplinie.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Zwoliński