XXIV ŁPPM – dzień VII

13 SIERPNIA 2019
Magdalena Gorożankin

Siódmego dnia na szlaku XXIV ŁPPM na chwilę zagościli pielgrzymi z WAMP. Ojciec Piotr Szczepański OFM Conv, którego konferencji pątnicy słuchają w drodze, przewodniczył Eucharystii przy OSP Gosławice. Wraz z nim przyjechał Marcin, który dał świadectwo doświadczania Bożej Miłości podczas Światowych Dni Młodzieży. Prosił także o modlitwę i wsparcie w walce z chorobą.

Przez cały dzień wspólnota ŁPPM modliła się w intencjach ludzi umierających, by byli przygotowani na spotkanie z Bogiem, za rolników w podzięce za dar chleba, którym codziennie możemy się dzielić, oraz za wszystkich, którzy przeżywają kryzysy, by w Bogu znaleźli ich rozwiązanie.

Tradycyjnie w lesie przed Gidlami zaprezentowała się grupa Czarna czyli księża, diakoni, klerycy i siostry zakonne, które wędrują na szlaku XXIV ŁPPM. W dużej mierze to dzięki nim na szlaku nie brakuje radości, młodości i kreatywności.W tym roku kapłani i siostry podczas przemarszu nieśli w dłoniach balony w kształcie serc i zapewniali, że Bóg jest Miłością.

W grupach pojawiają się autorskie okrzyki, piosenki opisujące grupę, ale także te, które rozluźniają atmosferę na cięższych etapach. Wszystko jest przygotowaniem do wejścia na Jasną Górę, które już za dwa dni.

Relacje i galerie zdjęć znajdują się na stronie Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasną Górę oraz w serwisie specjalnym „Gościa łowickiego”.

Podobne