XIV Mistrzostwa Polski LSO w piłce nożnej halowej o puchar KnC – koncert

2 MAJA 2019
Janusz Szwarocki

Pierwszy dzień Mistrzostw dobiegł końca. Przedstawiciele LSO z całej Polski spotkali się na hali w Skierniewicach, by odpocząć po emocjonującym dniu, pomodlić się, wysłuchać świadectwa i zaangażować się całym sercem w koncert „Wyrwanych z niewoli”.

Po pełnym emocji i wysiłku dniu, nadszedł czas na zasłużony odpoczynek. Zanim jednak ministranci i lektorzy udali się na miejsca noclegowe, spotkali się ponownie na hali sportowej w Skierniewicach. Tym razem już nie rywalizowali a integrowali się podczas wspólnych rozmów i koncertu „Wyrwanych z niewoli”. Na początku wieczornej gali, zgodnie z obietnicą, zostały rozlosowane koszulki piłkarzy reprezentacji Polski. Dziś do ministrantów i lektorów powędrowały 4 koszulki, m.in. Kuby Błaszczykowskiego i Łukasza Fabiańskiego.

Na zakończenie dnia dla młodych zawodników wystąpili Jacek „Heres” Zajkowski i Piotrek Zalewski czyli „Wyrwani z niewoli”. Chłopaki za pomocą hip hopu podzieli się świadectwem, jak zostali wyzwoleni z nałogów, zniewolenia przez Jezusa w sakramencie pokuty i pojednania. Razem z Liturgiczną Służbą Ołtarza artyści modlili się za pomocą piosenek, tańca, gestów uwielbienia. Na koncercie obecni byli także biskupi łowiccy – ordynariusz diecezji Andrzej F. Dziuba i biskup pomocniczy Wojciech Osial, a także organizatorzy Mistrzostw.

Podczas gali poznaliśmy także jutrzejszych finalistów, którzy powalczą o tytuł Mistrza Polski LSO w piłce nożnej halowej i zdobędą puchar „Króluj nam Chryste”. Spotkanie zakończyło się Apelem Jasnogórskim, po którym błogosławieństwa udzielili biskupi. Przed zawodnikami kolejny dzień zmagań, które – jak zgodnie przyznają – odbywają się w duchu chrześcijańskiej rywalizacji.

Tabela wyników i układ jutrzejszych meczy znajduje się na stronie: http://www.osirskierniewice.pl/aktualnosci/lso-finaly/

 

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Lowicz.gosc.pl

Podobne