XIV Festiwal Kolęd i Pastorałek „Domaniewice 2017”

20 STYCZNIA 2017
admin

Przez dwa dni – 13 i 14 stycznia – w Gminnym Ośrodku Kultury w Domaniewicach odbywały się przesłuchania. W 4 kategoriach wiekowych jury oceniało występy 56 solistów i 20 duetów.

Przewodniczącym komisji konkursowej był Maciej Salski, dyrygent chórów szkolnych w Piotrkowie Trybunalskim, założyciel Jazzowego Chóru Wytwórni, kierownik Chóru Dziecięcego Teatru Wielkiego w Łodzi. W składzie jury byli ponadto Michał Kocimski, wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi, kierownik muzyczny Teatru Wielkiego w Łodzi, oraz Sebastian Kondratowicz, kompozytor, autor szeregu sygnałów radiowych i muzyki ilustracyjnej wykorzystywanej w programach telewizyjnych.

– Przez te dni konkursowe dzieci i młodzież dostarczyły nam wielu wrażeń artystycznych. Mieliśmy serce w gardle. Nie przesadzam. Nie byliśmy na to przygotowani. Poziom był bardzo wysoki. Strasznie żałujemy, że mogliśmy wyłonić tylko kilku laureatów w każdej kategorii, bo młodzież mamy przezdolną – mówi M. Kocimski.

Koncert galowy poprowadził Ryszard Ogonowski, przewodniczący Rady Gminy Domaniewice. Otworzyli go wójt Paweł Kwiatkowski i dyrektor GOK Edyta Baleja. Dzięki licznym sponsorom laureaci festiwalu otrzymali nagrody. W finałowym występie, ze względu na ograniczenia czasowe, zaprezentowali się zdobywcy miejsc I-III w poszczególnych kategoriach.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa niedzielnego”

Więcej informacji na stronie lowicz.gosc.pl

Podobne