XIII Bezalkoholowy Bal Karnawałowy w Skierniewicach

26 STYCZNIA 2016

Tradycyjnego poloneza, jak i całonocną zabawę poprowadził wodzirej Radosław Florczak. W pierwszej parze tańczył ks. Zbigniew Kaliński, moderator diecezjalny Domowego Kościoła, który na wstępie pobłogosławił uczestnikom balu. Tuż za nim kroczyli Katarzyna i Andrzej Kucharscy, diecezjalna para DK. Państwu Kucharskim przypadł zaszczyt uroczystego otwarcia imprezy. Bawiły się na niej również dzieci, które przybyły na bal razem z rodzicami.

Wyróżniała się młodzież – wolontariusze i ambasadorzy ŚDM. Przy wejściu na salę taneczną ustawili stoisko. Zachęcali do włączenia się do akcji „Bilet dla Brata”, która polega na zbieraniu pieniędzy dla młodych ze Wschodu, żeby umożliwić im udział w spotkaniu z ojcem świętym. Wraz z wodzirejem poprowadzili nawet taneczny pociąg, którego celem było dotarcie do Krakowa, gdzie odbędą się Światowe Dni Młodzieży.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Gościa.