X Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet

20 WRZEśNIA 2023
Krzysztof Zwoliński

Nie w maju, jak do tej pory bywało, a w październiku po raz 10. spotkamy się na Diecezjalnej Pielgrzymce Kobiet. W tym roku dla spotkania wybrałyśmy miejsce szczególne – bazylikę katedralną w Łowiczu, która tego dnia świętuje 355. rocznicę konsekracji.

Nasze zawierzenie ponowimy 14 października w Łowiczu. Tegoroczne spotkanie będzie odbywać się pod hasłem: „Przy sercu Maryi”.

Ponieważ pielgrzymka odbywa się w przededniu Dnia Papieskiego, nasze spotkanie planujemy rozpocząć o godz. 8 modlitwą na placu celebry pielgrzymki papieskiej z 14 czerwca 1999 roku. Stamtąd przejdziemy do kościoła Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu, gdzie będą już na nas czekały relikwie świętych i błogosławionych kobiet, na czele ze św. Wiktorią. Wyruszymy z nimi na ulice miasta. W tym roku pragniemy podczas drogi rozważać tajemnice radosne Różańca św. Każda z tajemnic będzie inscenizowana przez NieZwykły Teatr z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Korabce.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl