Wspólnota Ruch Czystych Serc w Rawie Mazowieckiej

4 GRUDNIA 2017
Damian Pietrzak

Pod hasłem: „Czyste Serce – Piękne Serce!” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. W.S. Reymonta w Rawie Mazowieckiej odbyły się spotkania z Dominiką Packą i Patrykiem Wawrzynem, członkami wspólnoty Ruch Czystych Serc.
Podczas spotkań  goście dzielili się wiedzą i doświadczeniami w aspekcie czystości przedmałżeńskiej, ukazując przy tym niebezpieczeństwa kryjące się za pornografią i przedmiotowym traktowaniem drugiej osoby oraz swojego ciała. Obok przedstawiania zagrożeń i konsekwencji związanych ze złymi decyzjami zachęcali również do wyboru drogi w czystości, która – choć wiąże się z trudem i wyrzeczeniem – daje wiele radości i uczy panowania nad sobą. Jak podkreślali prelegenci, człowiek zachowujący czystość jest zdolny do prawidłowego postrzegania rzeczywistości. Umie patrzeć na siebie, świat i bliźnich oczami Boga. Młodzież uczestnicząca w spotkaniu nie była bierna. Uczniowie chętnie zadawali pytania. Spotkanie zorganizował Damian Gała, katecheta.

Spotkanie z ciekawym gościem odbyło się także w „Katoliku” i Gimnazjum nr 2. Tam o trudnym życiu, traumie, upadkach i nawróceniu opowiadał Bartek Krakowiak, który w drugi dzień Zielonych Świątek wyruszył pieszo z Warszawy do Medjugorie. Jego świadectwo o życiu, które było pasmem traumatycznych doświadczeń, zagubienia i osamotnienia, wywarło na młodzieży piorunujące wrażenie. Pomimo piekła, którego doświadczył w życiu, Bartek odnalazł Boga i poczuł Jego niezwykłą miłość. Jak opowiadał, pielgrzymka była szczególnym wyzwaniem, które podjął, by powrócić do Boga i zmienić życie.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.

 

 

Podobne