Wizyta przedstawicieli Mongolii w Domu Biskupa Łowickiego

20 PAźDZIERNIKA 2023
Krzysztof Zwoliński

Dnia 19 października 2023 roku w ramach naukowej wizyty po IV Międzynarodowej Konferencji Mongolistycznej „Mongolia and the Mongols: Past and Present” organizowanej przez Sekcję Mongolistyki i Tybetologii Wydziału Orientalistycznego UW w Domu Biskupa Łowickiego odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli Jego Ekscelencja Barkhas Dorj, Ambasador Mongolii w Polsce wraz z dostojnymi gośćmi, attaché i wykładowcami, a także Biskup Łowicki Andrzej F. Dziuba, biskup pomocniczy Wojciech T. Osial oraz ks. kan. Adam Matysiak.

Podczas spotkania, poza kwestiami naukowymi, omawiano także sprawy Kościoła Katolickiego po wizycie papieża Franciszka w Mongolii.

Po spotkaniu w Domu Biskupa Łowickiego Ambasador wraz z dostojnikami udali się na zwiedzanie Bazyliki Katedralnej w Łowiczu, a następnie do Mąkolic i Tumu, by wpisać się w ślady wybitnego franciszkanina Benedykta Polaka, który w XIII wieku brał udział w pierwszej wyprawie Europejczyków na tereny Imperium Mongolskiego.

Tekst i zdjęcia: ks. Rafał Woronowski