VIII dzień ŁPPM – Msza św. w Zawadzie

14 SIERPNIA 2017

8. dzień pielgrzymki to czas podsumowań. W Zawadzie, gdzie na pątników z radością zawsze czeka miejscowy proboszcz, od samego rana można wyczuć, że pielgrzymka dobiega końca. Pątnicy są już prawie u szczytu Jasnej Góry, panuje rodzinna atmosfera a wszelkie drobne przykrości wywołane zmęczeniem i pogodą odchodzą w niepamięć.

Także podczas Eucharystii nadchodzi czas podsumowań, ale także nieustannej pracy nad sobą. W dzisiejszej homilii ks. Babicki przybliżył pielgrzymom postać bł. Natalii Tułasiewicz, która zginęła za wiarę i miłość do Chrystusa. – Nie można głosić Chrystusa, jeśli się go nie kocha. Trzeba się Jemu oddać, by nieść Go dalej. Natalia tak zrobiła, oddała swoje życie w Jego imię – mówił ks. Babicki.

Ojciec duchowny pielgrzymki ks. Dionizy Mróz w porannym słowie prosił pielgrzymów, by zaakceptowali bliźniego takim, jaki jest, nie zmieniali kogoś na siłę. Podczas wędrówki pielgrzymi będą modlić się za wszystkich sponsorów, ofiarodawców i przyjaciół ŁPPM, a także za księży wędrujących i posługujących pielgrzymce oraz za mieszkańców wszystkich miejscowości, którzy podjęli ich na noclegu.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego