VI Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Skierniewicach

1 PAźDZIERNIKA 2013
admin

Tegoroczną edycję TKCh rozpoczniemy Mszą św. sprawowaną w Kościele pw. św. Stanisława BM w Skierniewicach w dn. 10 października o godz. 18 W kolejnych dniach planujemy szereg ciekawych i inspirujących wydarzeń składających się ze spotkań z zaproszonymi gośćmi, projekcji, dyskusji, warsztatów dla rodzin, koncertu i wspólnej modlitwy.

Za myśl przewodnią VI Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej obraliśmy, podobnie jak w latach minionych słowa Jana Pawła II „Nie lękajcie się, otwórzcie drzwi Chrystusowi”. Szczegółowe hasło tegorocznego TKCH jest tożsame z hasłem XIII Dnia Papieskiego i brzmi „Jan Paweł II – Człowiek Dialogu”. Podczas Tygodnia będziemy nawiązywać do znaczenia dialogu w spotkaniu osób, szczególnie w relacjach małżeńskich i rodzinnych.

W ramach VI TKCH planujemy m. in. bieg papieski skautów, spotkanie z publicystą, twórcą pisma Fronda, autorem książek „Świadkowie Tajemnicy” i „Dowody Tajemnicy” Grzegorzem Górnym, spotkanie z Rafałem Janem Porzezińskim, członkiem Zarządu Stowarzyszenia Twoja Sprawa które skutecznie walczy z wulgarnością i pornografią w przestrzeni publicznej. Zwieńczeniem Tygodnia będzie natomiast koncert uwielbieniowy grupy EPA. Uczestnicy będą mieli okazję do wzięcia udziału w spotkaniach formacyjnych, modlitewnych i dziękczynnych, w czasie których obok modlitwy głoszone będą homilie i katechezy poświęcone nauczaniu Jana Pawła II i treściom związanym z Rokiem Wiary. Odbędą się one we wszystkich świątyniach parafialnych Skierniewic.

Ks. Grzegorz Gołąb

Podobne