Programy i podręczniki do nauczania religii rzymskokatolickiej obowiązujące w diecezji łowickiej w roku szkolnym 2020/2021

6 MAJ 2020
kg

L. dz. 475/2020

Łowicz, dnia 6 maja 2020 roku

Czcigodni Księża Proboszczowie,

Szanowni Państwo, Nauczyciele religii,

Po przeprowadzeniu konsultacji z wieloma Katechetami, którzy pozytywnie zarekomendowali materiały opracowane przez kieleckie wydawnictwo JEDNOŚĆ, Ksiądz Biskup Andrzej Franciszek Dziuba, podjął decyzję, że od nowego roku szkolnego 2020/2021 diecezja łowicka rezygnuje z dotychczasowych programów i podręczników do nauczania religii z Wydawnictwa św. Wojciecha w Poznaniu oraz Wydawnictwa WAM w Krakowie.

W związku z powyższym, Wydział Nauki Katolickiej Kurii Diecezjalnej Łowickiej w Łowiczu informuje, że decyzją Biskupa Ordynariusza, od nowego roku szkolonego 2020/2021 jedynymi obowiązującymi programami i podręcznikami do nauczania religii w szkołach na terenie naszej diecezji będą opracowane w Wydawnictwie JEDNOŚĆ w Kielcach.

Szczegółowe informacje o programach i podręcznikach z Wydawnictwa JEDNOŚĆ w Kielcach dostępne są na stronie diecezji łowickiej w zakładce Wydziału Nauki Katolickiej oraz na stronie wydawnictwa pod następującym linkiem: https://www.jednosc.com.pl/strefakatechety/266/aktualne-programy-i-podreczniki.

Warto nadmienić, że nie bez znaczenia pozostaje fakt zakupu podręczników po preferencyjnych cenach z tytułu obowiązywania w przyszłości jednego wydawnictwa w całej diecezji łowickiej.

WIKARIUSZ GENERALNY

Ks. prał. Wiesław Wronka