Uroczyste poświęcenie kościoła w Czerniewicach

9 CZERWCA 2013

W roku Pańskim 2013 w Jubileusz 600-lecia Parafii, gdy papieżem był Franciszek, Ordynariuszem Diecezji Łowickiej Jego Ekscelencja ks. Bp. Andrzej F. Dziuba, Biskupem pomocniczym ks. Bp. Józef Zawitkowski, biskupem seniorem ks. Bp. Alojzy Orszulik, Dziekanem Dekanatu Lubochnia ks. Tomasz Bojanowski, Proboszczem parafii św. Małgorzaty w Czerniewicach ks. Krzysztof Osiński, a współpracownikiem ks. Artur Stań.

Projekt kościoła jest autorstwa mgr inż. arch. Aleksego Dworaczka, a rysunki konstrukcji budynku wykonał inż. Janusz Frey. Kamień węgielny został poświęcony przez papieża Jana Pawła II, a aktu wmurowania dokonał ks. Bp. Alojzy Orszulik dn. 27.05.1992r. Kościół ten wybudowany został w latach 1990-2013 dzięki pracy i ofiarności Parafian, ks. Stanisława Ciąpały, ks. Henryka Sobieckiego i ks. Krzysztofa Osińskiego.