Szli do Bożej Matki

2 SIERPNIA 2023
Krzysztof Zwoliński

We wtorek 1 sierpnia wszystkie drogi prowadziły do Miedniewic. Tego dnia pielgrzymi z różnych stron diecezji wędrowali do Matki Bożej Świętorodzinnej. A Ona… jak zwykle z miłością i bliskością zapraszała do stołu, przy którym było miejsce dla każdego.

ZŁowicza, Sochaczewa, Skierniewic, Żyrardowa, w grupach zorganizowanych, a także indywidualnie, pieszo, rowerami, autami zdążali wierni na spotkanie ze swoją Matką. W środę 2 sierpnia wszyscy będą uczestniczyć w uroczystościach odpustowych Matki Bożej Anielskiej (odpust Porcjunkuli).

Większość wyruszyła po porannych Mszach św. w swoich parafiach. Idąc, przez całą drogę odmawiali Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Litanię Loretańską.

Pierwszego dnia uczestniczyli w uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem bp. Wojciecha Osiala, podczas której hołd oddano poległym w powstaniu warszawskim.

Witając wiernych, biskup nadmienił, że przez wiele lat przybywał tu z pątnikami z Łowicza. Później wygłosił także słowo Boże.

Po Mszy św. władze i strażacy oddali hołd powstańcom. Później pątnicy wzięli udział w nabożeństwie dróżek Najświętszej Maryi Panny, opowiadających o Jej życiu i czuwaniu.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl