Środa Popielcowa

3 MARCA 2022
Krzysztof Zwoliński

Mimo iż Środa Popielcowa nie była dniem wolnym od pracy, w Eucharystiach z obrzędem posypania głów popiołem uczestniczyły rzesze wiernych. Podczas homilii kapłani podkreślali, że gest ten jest symbolem prawdy o człowieku, prawdy o jego kruchości, słabości, przemijaniu, ale i … nadziei.

Wieczornej Eucharystii w bazylice katedralnej w Łowiczu przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba. – Dziękujemy dobremu Bogu, że daje nam ten dar, dzisiejszy dzień pokoju, choć z drącymi sercami. Dlatego nasze myśli kierujemy do naszych sióstr i braci z Ukrainy. – mówił na progu Eucharystii bp Andrzej F. Dziuba.

W homilii pasterz diecezji podkreślił, że w każdym z nas są nieprawości, jest grzech, jest wiele uczynków, które są złe.

Po homilii jako pierwszy znak popiołu przyjął pasterz diecezji. Po mim uczynili to kapłani i wszyscy wierni. Gros osób na progu 40 dniowego postu podjęło postanowienia. Jako zobowiązanie często wymieniano codzienną modlitwę o pokój.  Przy wyjściu z katedry wierni składali datki na pomoc dla Ukrainy.

 

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Podobne