Spotkania dla księży

6 PAźDZIERNIKA 2023
Krzysztof Zwoliński

W czwartek 5 października w Domu Modlitwy i Formacji w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu odbyło się spotkanie dla kapłanów z diecezji. W modlitwie i formacji uczestniczyło 16 duchownych, wśród których był bp Wojciech Osial.

o ogłoszeniu przez biskupa Andrzeja F. Dziubę decyzji o przeniesieniu łowickiego Wyższego Seminarium Duchownego do Warszawy wielu sądziło, że seminarium stanie się budynkiem martwym, w którym nikt nie będzie szeptał słów modlitwy, nie będzie rozeznawał swojego powołania. Nic podobnego się nie stało. Przez całe wakacje swoje rekolekcje przeżywali tu: Dzieci Boże i młodzież z Ruchu Światło -Życie. W większość weekendów  dom jest miejscem formacji i modlitwy.

W czwartek we wspomnienie św. s. Faustyny Kowalskiej WSD swoje spotkanie mieli tu  kapłani.

– Od kiedy jestem dyrektorem domu staram się by to miejsce służyło grupom, wspólnotom i osobom świeckim dla spotkani z żywym Bogiem. Wszystkie pomysły przychodzą mi podczas codziennej wieczornej adoracji Najświętszego Sakrament – zdradza ks. Sylwester Bernat.

Istotą spotkań kapłańskich jest odkryci bogactwa Adoracji Najświętszego Sakramentu. Stąd w programie był czas na godzinną adorację Jezusa Eucharystycznego w ciszy.

Następne spotkanie zaplanowano na 7 grudnia.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: ks. Łukasz Szczepański

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl