Rozpoczęliśmy Wielki Post

27 LUTEGO 2020
Krzysztof Zwoliński

W łowickiej katedrze bp Andrzej F. Dziuba przewodniczył Mszy św. z obrzędem posypania głów popiołem. Wielki Post, zgodnie ze słowami ordynariusza diecezji, będzie czasem refleksji nad dobrem, sercem i nawracaniem się.

W całej diecezji od rana odbywały się Eucharystie, które rozpoczęły Wielki Post. Wieczorem Mszy św. w łowickiej katedrze przewodniczył ordynariusz diecezji. – Niech te 40 dni będzie czasem refleksji nad sobą, nad swoją wiarą, dobrem, które czynimy. To niemal jedna dziesiąta całego roku, w której powinniśmy zadać sobie pytanie, gdzie jest Bóg w naszym życiu. Gdzie jest mój Bóg? Ten, który oczekuje nawrócenia sercem. W jakiej kondycji są nasze serce, nasza wiara? Stajemy wobec tajemnicy ludzkiego dobra, ale i słabości. Wsłuchując się w słowa psalmisty, wołajmy, by Pan zmiłował się nad nami, ale i przywrócił nam radość z Jego zbawienia – mówił bp Dziuba.

Licznie zgromadzeni wierni, rozpoczynając Wielki Post, przystąpili do obrzędu posypania głów popiołem. Najpierw uczynili to biskupi i kapłani, a potem uczestnicy Eucharystii. Wielu z nich podjęło wielkopostne postanowienia.

 

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Podobne