Rocznica śmierci bp. Alojzego Orszulika

22 LUTEGO 2023
Krzysztof Zwoliński

W czwartą rocznicę śmierci pierwszego biskupa łowickiego pamiętano o zmarłym w modlitwach.

We wtorek  w bazylice katedralnej w Łowiczu Mszę św. o godz. 7 sprawowano w intencji bp. Orszulika. Eucharystii przewodniczył ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba. Z pasterzem diecezji Eucharystię koncelebrowali bp Wojciech Osial i ks. Rafał Woronowski. Za duszę zmarłego hierarchy modliły się także siostry zakonne. O to, aby zmarły biskup mógł doświadczyć szczególnej komunii ze wszechmogącym Bogiem w niebie, prosili także wierni.

Za pierwszego biskupa łowickiego modlono się także o godz. 9. Tamtejszej Eucharystii przewodniczył ks. Dariusz Kuźmiński, proboszcz parafii katedralnej. Z kapłanem modlili się także członkowie Konfraterni św. Wiktorii.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: ks. Rafał Woronowski

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl