„Rio in Częstochowa!” – Europejskie Forum Młodych 2013

22 LIPCA 2013
admin

„Rio in Częstochowa!” – Europejskie Forum Młodych 2013 odbędzie się w dniach 23–28 lipca, równolegle ze Światowymi Dniami Młodzieży w Rio de Janeiro. Miejscem spotkania młodych będą tereny Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie a hasłem słowa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody” (Mt 28, 19). Podobne spotkania odbędą się w różnych miejscach w kraju

Od wielu lat wspólnota Emmanuel podobne spotkania organizuje w innych miastach związanych z Janem Pawłem II, np. „Toronto w Wadowicach” (2002) czy „Sydney w Warszawie” (2008). W Częstochowie będzie po raz pierwszy, na zaproszenie abp. Wacława Depo metropolity częstochowskiego.

„Rio in Częstochowa”, jak podkreślają organizatorzy, będzie czasem pełnym modlitwy, koncertów, świadectw, muzyki, w trakcie którego odbędzie się także czuwanie z papieżem Franciszkiem wraz z transmisją z samego Rio de Janeiro.

27 lipca odbędzie się „Wieczór Chwały”, podczas którego wystąpią i zagrają z Polski: raper Bęsiu, stronaB oraz Under Trees ze Słowacji. Gość specjalny, John Pridmor z Anglii, były gangster opowie o tym, jak spotkanie z Bogiem odmieniło jego życie.

Organizatorami Forum jest Wspólnota Emmanuel we współpracy z Archidiecezją Częstochowską.

Więcej informacji na www.rioinczestochowa.pl

Historia Europejskiego Forum Młodych sięga roku 1991. Wówczas kilkuset młodych ludzi zebrało się w niemieckim Altötting w trakcie swojej drogi na Światowe Dni Młodzieży do Częstochowy. Od roku 1996 co roku spotykało się w tym bawarskim miasteczku coraz więcej osób, aby razem przeżywać wiarę i rozmawiać o Bogu. Organizatorem wszystkich wydarzeń była i nadal jest katolicka Wspólnota Emmanuel, która skupia ludzi różnych stanów: małżeństwa, osoby samotne, księży i osoby konsekrowane, które chcą żyć wedle ewangelicznych ideałów.

Również Tygodnik Katolicki „Niedziela” będzie towarzyszył młodym z całego świata podczas Światowych Dni Młodzieży Rio 2013. Na Światowe Dni Młodych tygodnik uruchomił specjalną stronę internetową rio2013.niedziela.pl poświęconą Światowym Dniom Młodzieży w Rio.

Na stronie internauci i czytelnicy „Niedzieli” znajdą m. in. informacje, newsy i wiadomości z bieżących wydarzeń w Rio. Dziennikarze „Niedzieli” obecni na Światowych Dniach Młodzieży będą przygotowywać relacje video i fotogalerie ze spotkania młodych z papieżem Franciszkiem.

Informacja za KAI

Podobne