Randka małżeńska w Łowiczu

29 LISTOPADA 2023
Krzysztof Zwoliński

W budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu ponad 30 par wzięło udział w randce małżeńskiej. Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu, odnowienie przyrzeczeń sakramentalnych i niespodzianki dla wciąż zakochanych – to inicjatywa ks. Jacka Zielińskiego. Za każdym razem, niezależnie od lokalizacji, ma swoich zwolenników.

Od kilku lat spotkania dla małżonków z różnym stażem organizuje ks. Zieliński, obecnie wikariusz parafii katedralnej w Łowiczu. Wcześniej tego typu wieczorne skupienia organizował w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu i św. Jadwigi Królowej w Kutnie.

Tym razem spotkanie postanowił zorganizować w Domu Formacji i Modlitwy, mieszczącym się w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu. 26 listopada popołudnie i wieczór na modlitwie, rozmowach, konferencji i koncercie muzyki romantycznej postanowiło spędzić ponad 30 par. Przybyły nie tylko z Łowicza, ale także z Kutna, Sochaczewa, Łyszkowic, Jesionki i Rawy Mazowieckiej.

Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią, której przewodniczył ks. Sylwester Bernat, opiekun domu i zarazem diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl