Pani Jasnogórska zawitała do Krośniewic

5 MAJA 2017

W świątyni jako pierwszy słowa powitania wygłosił ks. Drzewiecki. – Jasnogórska Pani, jesteś już wśród nas. Twoja obecność tutaj pokazuje, jak bardzo zależy Ci na spotkaniu z nami – Twoim dziećmi. I my oczekiwaliśmy na tę chwilę, bo dobrze jest być ze swoją Matką. Zostań z nami, mimo naszych słabości, w naszych domach, rodzinach, a nade wszystko w sercach i prowadź do swojego Syna. Matko! Przyjmij jeszcze moje osobiste podziękowanie. 51 lat temu na pierwszej parafii myślałem, jaki ma być kierunek mojego kapłaństwa. Coś mi w duszy podpowiedziało, że maryjny. Cieszę się, że w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w tak uroczystej chwili, kończę swoje posługiwanie. Ale proszę, prowadź mnie aż do spotkania z Jezusem – mówił dziekan krośniewicki.

Matkę Bożą powitali również w imieniu władz miasta – burmistrz Juliana Barbara Herman, dyrektorzy szkół, członkowie wspólnot parafialnych i grup modlitewnych, katechetki, strażacy, narzeczeni, lektorzy i ministranci, młodzież oraz dzieci.

Po ceremonii powitalnej sprawowana była Msza św. pod przewodnictwem ordynariusza. – Każdy z nas zapewne nosi w sobie dzisiaj sprawy, których może dotąd nie doświadczył. Może pozwalają odkryć w sobie coś, czego dotąd nie odkryliśmy. To było widać w momencie, kiedy powoli zaczął powoli wyłaniać się obraz Matki Najświętszej. Może po wielu latach niektórzy z nas uronili łzę, poczuli jakieś szczególne bicie serca. Nie warto się wstydzić wrażliwości. To dzisiejsze spotkanie to nie jest jakieś widowisko, to nie jest spektakl. To świadectwo wiary. Kto tego nie czuł, to go tu nie ma, może przeszedł obojętnie obok nas, gdy szliśmy ulicami w procesji. Cieszmy się, że tu jesteśmy, że z wielu różnych możliwości wybraliśmy tę, by tak licznie przeżywać tę uroczystość – mówił w homilii bp Dziuba.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.