Ostatnie przygotowania do spotkania z Papieżem w Brzegach

31 LIPCA 2016
admin

Słowo Boże wygłosił ks. Bogdan Skóra, kapelan Zakładu Karnego w Łowiczu. Podczas homilii kaznodzieja przywołał słowa z encykliki Jana Pawła II Dives in misericordia, mówiące o tym, że naród, społeczeństwo, które depcze świętość, skazuje się na trudne doświadczenia i zło. Tak też jest z każdym człowiekiem. Depcząc wartości, zamyka się on w swoim więzieniu, bo ogranicza sobie pole widzenia.

– Nam też nieraz zdarza się odrzucać miłość Jezusa, a On ciągle pyta, czy Go kochamy. Dziękuję Ci, Panie, że to Ty zadałeś mi to pytanie o miłość – mówił ks. Skóra.

Msza św. była wprowadzeniem do punktu centralnego, którym jest czuwanie modlitewne z papieżem Franciszkiem, a później Msza św. z posłaniem. Podczas niedzielnej Eucharystii Ojciec Święty ogłosi miejsce kolejnych Światowych Dni Młodzieży. Dało się odczuć, że na ten moment wielu czeka z niecierpliwością.

Na zakończenie Eucharystii wszyscy modlili się za mieszkającą razem w miasteczku grupę Białorusinów, dzięki której pielgrzymi z diecezji łowickiej otrzymali lepszy sektor niż wyznaczony im pierwotnie.

Po Mszy św. 16 osób wywodzących się z różnych parafii przystąpiło do Rycerstwa Niepokalanej. Każda z osób otrzymała dyplom i medalik z Matką Bożą.

Po obiedzie nastąpił wielki wymarsz do Campus Misericordiae. Miejscem, w którym grupa będzie czuwać i modlić się z papieżem, jest sektor C12.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Codzienna relacja z przebiegu ŚDM znajduje się na stronie lowicz.gosc.pl oraz sdmlowicz.pl

Partner Wydarzenia:

Ogólne

Podobne