Ogłoszenie wyników XXXIV OTK

18 STYCZNIA 2024
Krzysztof Zwoliński

Dzisiaj o godz. 10:00 w budynku kurii diecezjalnej łowickiej odbyło się wręczenie nagród za zdobycie trzech pierwszych miejsc w etapie diecezjalnym Olimpiady Teologii Katolickiej. Tegoroczna olimpiada odbywa się pod hasłem „Zasady Społeczne w Nauczaniu Kościoła”. Na ogłoszenie wyników laureaci OTK przyjechali wraz ze swoimi katechetami.

W tym roku dwie osoby zdobyły taką samą liczbę punktów i znalazły się one ex aequo na drugim miejscu.

Nagrody wręczył Biskup Łowicki Andrzej F. Dziuba w obecności referenta Wydziału Nauki Katolickiej ks. dr. Romana Sękalskiego oraz diecezjalnego organizatora OTK ks. kan. Tomasza Jackowskiego. Na wstępie ks. Jackowski przedstawił statystyki dotyczące etapu szkolnego olimpiady, krótko opowiedział o zasadach konkursu, po czym ogłosił  kolejność, w jakiej uczniowie zajęli miejsca na podium:

1. miejsce – Aleksandra Rosińska – Klasyczne LO w Skierniewicach (katecheta – Małgorzata Kozłowska)

2. miejsce  ex aequo – Maja Gierańczyk – ZSP im. J. Grodzkiej w Łęczycy (katecheta – s. Mirosława Wojciechowska) oraz – Maciej Oziębło – Klasyczne LO w Skierniewicach (katecheta – Małgorzata Kozłowska)

Następnie nagrody otrzymali również nauczyciele, po czym Biskup Łowicki skierował do zgromadzonych swoje słowo. Podziękował uczestnikom oraz ich opiekunom za trud jaki włożyli w przygotowanie do olimpiady i życzył dalszych sukcesów. Po tych słowach przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia.

Na zakończenie bp Dziuba udzielił zgromadzonym pasterskiego błogosławieństwa.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Zwoliński