OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ? 22 LUTEGO 2009R.

22 LUTEGO 2009
1. Dziś przyjeżdża z Warszawy Pani Doktor lecząca ziołami. Pani Doktor przyjmować będzie w Sali katechetycznej w godz. 9-11.
2. W najbliższą środę – 25 lutego – Popielec. Rozpoczynamy Wielki Post. W naszym kościele parafialnym Msze św. o godz. 9; 12 i 17. Na każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. W Popielec obowiązuje dorosłych post ścisły i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.
3. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej o godz. 16. Ucałowanie relikwii Krzyża św. na zakończenie Drogi Krzyżowej. Bezpośrednio po Drodze Krzyżowej Msza św. wieczorna.
4. Zapraszamy młodzież, szczególnie narzeczonych, na kurs przygotowujący do zawarcia sakramentu Małżeństwa. Spotkania będą się odbywać w sali katechetycznej w każdą sobotę Wielkiego Postu o godz. 1900. Pierwsze spotkanie w najbliższą sobotę 28 lutego.
5. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu bezpośrednio po Sumie. Dlatego za tydzień po Sumie zamiast adoracji miesięcznej – Gorzkie Żale.
6. Dziękujemy za złożone w tamtym tygodniu ofiary do puszek na zakup sprzętu nagłośnieniowego. Zebrana suma to ? kosztu zakupu. Połowę pieniędzy młodzież otrzymała z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a pozostałą część od indywidualnego sponsora. Za każdy dar serca dziękujemy. To pozwoliło zamówić już sprzęt. Mamy nadzieję że w niedługim czasie go otrzymamy.
7. Jest do nabycia marcowy Mały Gość Niedzielny, z programem dla dzieci na Wielki Post i specjalnym dodatkiem. Jest on do nabycia w zakrystii.
8. Nasza parafia organizuje wyjazd na film ?Popiełuszko" do kina Przedwiośnie w Płocku. Wyjazd dnia 7 marca o godz. 19. Koszt 20 zł. Prosimy w miarę szybkie zapisywanie się w kancelarii parafialnej.
9. Parafialny Caritas będzie wydawać odzież we wtorek w godz. 13-14.
10. Wiadomość dla strażaków. Dekretem Ks. Bpa Łowickiego Andrzeja Dziuby z dniem 2 lutego br. Został powołany Dekanalny Kapelan Strażaków. Nowym duszpasterzem Strażaków w całym dekanacie został ks. Zbigniew Ciechomski – proboszcz z Pacyny. Organizując uroczystości strażackie prosimy zwracać się do nowego kapelana.
11. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
- Emil WIANKOWSKI kawaler z par. tut Renata DURMAJ panna z par. Osmolin – zapowiedź I
- Michał Edward ŁABUŚ kawaler z par. św. Ap. Piotra i Pawła w Bydgoszczy Magdalena JAGIELSKA panna z par. tut – zapowiedź I
- Mariusz RZEPECKI kawaler z par. Słubice Magdalena JAKUBOWSKA panna z par. tut – zapowiedź III