Ogłoszenia – 30.11.2008r. I Niedziela Adwentu

29 LISTOPADA 2008
2. Dzisiaj nasz Biskup Diecezjalny Andrzej Franciszek Dziuba obchodzi imieniny. Zarówno kapłani jak wierni świeccy zaproszeni są do katedry w Łowiczu na Eucharystię o godz. 18.00, w czasie której modlić się będziemy w intencji Czcigodnego Solenizanta.
3. Duszpasterze Parafii M.B. Pocieszenia, w porozumieniu z działającymi na terenie parafii wspólnotami, występują z propozycją stałej adoracji Najśw. Sakramentu w naszej świątyni. Miejscem adoracji stanie się kaplica M.B. Częstochowskiej. Adoracja będzie miała miejsce od poniedziałku do piątku w godz. 15.00 – 17.00. Rozpoczynać się będzie wystawieniem Najśw. Sakramentu oraz odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego; zakończenie proste (bez błogosławieństwa Najśw. Sakramentem) o godz. 16.50. Podczas adoracji kapłan dyżurny będzie dostępny w konfesjonale (obok ambony) – w ten sposób chcemy stworzyć optymalne warunki do spokojnej spowiedzi – z możliwością rozmowy ze spowiednikiem (na co często brakuje czasu w ramach spowiedzi rekolekcyjnych). Projekt ten zaczniemy realizować od jutra t.j. od 01 grudnia. Przez trzy miesiące (do 27 lutego 2009r.) będziemy monitorować zainteresowanie wiernych naszą propozycją. Jeśli uznamy, że wierni korzystają ze stworzonych im możliwości modlitwy adoracyjnej oraz głębszego przeżycia sakramentu pojednania, zwyczaj ten zostanie wprowadzony na stałe w życie Kościoła M.B. Pocieszenia – jeśli nie, przerwiemy realizację niniejszego projektu.
4. We wtorek o godz. 18.00 na plebanii spotkanie rodziców oraz ich dzieci, przygotowujących się do uroczystości I Komunii św. Spotkanie będzie dotyczyło strojów pierwszokomunijnych.
5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Z tej racji po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z modlitwami o powołania.
6. W I piątek po Eucharystiach o godz. 7.30 i 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa oraz Aktu Oddania. Spowiadać będziemy podczas wszystkich sprawowanych w tym dniu Mszy św.
7. W tym tygodniu przypada również I sobota miesiąca grudnia. Po Eucharystii o godz. 7.30 wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej. Nabożeństwo fatimskie o godz. 20.00. Chorych, kapłani zaczną nawiedzać z sakramentami od godz. 9.30.
8. W przyszłą niedzielę – I miesiąca grudnia – po sumie nabożeństwo adoracyjne.
9. Za tydzień zbiórka do puszek na potrzeby ?Caritas" parafialnej – zaczynamy powoli zbierać środki na ?wigilię dla ubogich". Ofiary na ten cel można również składać do puszki przy obrazie Miłosierdzia Bożego. Przy tym ołtarzu będzie wystawiony specjalny kosz na produkty spożywcze oraz przemysłowe, z których będziemy mogli zrobić dla ubogich świąteczne paczki. Z góry dziękujemy za każdy gest miłości bliźniego.
10. W dniu dzisiejszym przed zakończeniem każdej Mszy św. będziemy błogosławili opłatki przeznaczone na nasze stoły wigilijne. Będzie można je nabyć w zakrystii po Mszach św. oraz w kancelarii parafialnej – tylko i wyłącznie w godzinach kancelaryjnych.
11. Są już do nabycia ?świece wigilijne Caritas" – małe w cenie 5,00PLN oraz duże w cenie 13,00PLN.
12. Parafia posiada cegiełki na budowę pomnika Jana Pawła II. Ofiarę na ten cel można również złożyć do specjalnej puszki.
13. Prasa katolicka (kalendarze diecezjalne w cenie 2,50 PLN).