Ogłoszenia – 28.09.2008r. XXVI Niedziela Zwykła

27 WRZEśNIA 2008
3. W dniu dzisiejszym o godz. 15.00 na plebanii pierwsze zajęcia kursu lektorskiego. Zapraszamy chłopców w wieku gimnazjalnym, którzy chcieliby czytać słowo Boże podczas celebracji liturgicznych.
4. W dzisiejszą niedzielę, po zakończeniu Mszy św., można będzie złożyć do puszki ofiarę na Diecezjalną ?Caritas”.
5. Informujemy, że zapisy intencji mszalnych na cały rok 2009 będziemy przyjmowali od jutra w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.
6. Od środy rozpoczyna się miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe odprawiać będziemy w naszym kościele w następującym porządku: w dni powszednie o godz. 17.30; w niedziele o godz. 18.00. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału. Dla dzieci jest przygotowana specjalna wyklejanka ze scenami z życia św. Pawła w związku z rokiem jubileuszowym poświęconym Apostołowi narodów.
7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Wieczorem po Eucharystii o godz. 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z modlitwami o powołania.
8. W pierwszy piątek października, po Mszach św. o godz. 7.30 oraz 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa i Aktu Oddania. Spowiadać będziemy podczas wszystkich sprawowanych w tym dniu Eucharystii.
9. Przypominamy, że konferencje przygotowujące rodziców oraz rodziców chrzestnych do chrztu dziecka odbywają się w piątki na plebanii o godz. 18.30. Zobowiązani są do uczestnictwa w nich rodzice, którzy chrzczą swoje pierwsze dziecko oraz chrzestni, którzy po raz pierwszy będą pełnili funkcję chrzestnych. Na przygotowanie składa się jedna konferencja, po której uczestnicy otrzymają stosowne zaświadczenia.
10. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Eucharystii o godz. 7.30 wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Matki Bożej. Chorych zaczniemy nawiedzać od godz. 9.30. Wieczorem o godz. 20.00 nabożeństwo fatimskie (prosimy o przyniesienie lampionów).
11. Za tydzień po sumie – z racji pierwszej niedzieli miesiąca – nabożeństwo adoracyjne.
12. Miesiąc październik przygotowuje nas do przeżycia uroczystości Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego. Prosimy o składanie śmieci tylko w miejscach do tego przeznaczonych i uszanowanie sakralnego charakteru cmentarza. Przypominamy, że w miejscu tym nie wolno palić papierosów, pić alkoholu, jeździć rowerami, wprowadzać psów. Jeśli nie będziemy reagowali na przejawy braku kultury np. wyrzucanie śmieci po mur lub na opuszczone groby, podrzucanie na cmentarz śmieci przez osoby prywatne – ostatnio znaleziono na cmentarzu okna, to żadna praca służb cmentarnych nie jest w stanie zabezpieczyć czystości w tym jakże ważnym dla Parafii i Miasta miejscu. Nie odkładajmy również sprzątania grobów naszych bliskich zmarłych na ostatni moment.
13. Informujemy, że na stronie internetowej Diecezji Łowickiej, pod hasłem Parafia M.B. Pocieszenia, można znaleźć informacje o funkcjonowaniu naszego Kościoła. Tam również zamieszamy aktualności i bieżące ogłoszenia. Adres internetowy znajduje się w gablocie parafialnej przed kościołem.
14. W związku z ogromnymi obszarami biedy, która dotyka mieszkańców naszej Parafii ?Caritas” parafialna będzie kwestować w każdą pierwszą niedzielę miesiąca przed kościołem i w ten sposób pozyskiwać środki na zabezpieczenie najbardziej palących potrzeb najbiedniejszych. Informujemy również, że pomoc nie będzie świadczona w postaci przekazania pieniędzy potrzebującym, ale poprzez zakup rzeczy niezbędnych im go funkcjonowania. W przyszłą niedzielę – pierwszą miesiąca października – kwesta odbędzie się po raz pierwszy.
15. Są już do nabycia znicze nagrobne ?Caritas” w cenie 2,50PLN za sztukę. Część środków pozyskanych z ich sprzedaży zasila parafialną ?Caritas”.
16. Kontynuujemy sprzedaż cegiełek na pomnik Jana Pawła II a również zbiórkę ofiar na ten cel do specjalnej puszki.
17. Prasa katolicka (są również do nabycia kalendarze diecezjalne w cenie 2,50 PLN).
18. Zapowiedzi.