Obchody 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej

2 WRZEśNIA 2021
Krzysztof Zwoliński

W Żyrardowie, Skierniewicach, Rawie Mazowieckiej, Łowiczu, Sochaczewie, Kutnie, Głownie i Łęczycy pamiętano o bohaterach II wojny światowej. Tych, którzy oddali życie za ojczyznę w latach 1939-1945, jak i tych, którzy dziś ze łzą w oku wspominają wydarzenia sprzed 82 lat.

W Żyrardowie uroczystości upamiętniające 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej rozpoczęły się na cmentarzu parafialnym, gdzie pod pomnikami poległych złożono kwiaty i zapalono znicze. Druga część obchodów miała miejsce w kościele Matki Bożej Pocieszenia.

W Skierniewicach uroczyste obchody odbyły się na cmentarzu św. Józefa. W imieniu mieszkańców miasta  i Wojska Polskiego kwiaty złożyli oraz zapalili znicze: przewodniczący Rady Miasta Andrzej Melon, wojskowy komendant uzupełnień w Skierniewicach – ppłk Piotr Mitkowski, naczelnik Oddziałowego Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Łodzi Pan Bartosz Bijak.

W Głownie uroczystości rozpoczęły się Mszą św. sprawowaną w kościele św. Jakuba. Przed oficjalnymi uroczystościami zostały złożone kwiaty i zapalone znicze przy grobach polskich żołnierzy oraz miejscach upamiętniających poległych i pomordowanych podczas II wojny światowej.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: Urząd Miasta Żyrardowa

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl