NIEDZIELA PALMOWA W ŁOWICZU – SPOTKANIE MŁODYCH

1 KWIETNIA 2012
admin
Papież Jan Paweł II, znany jako wielki przyjaciel młodzieży, zainicjował Światowe Dni Młodzieży. Odbywają się one co kilka lat w różnych częściach świata. Jednakże każdego roku, w Niedzielę Palmową, młodzi spotykają się w diecezji wokół swojego Biskupa.
 
Tak też było w Niedzielę Palmową w Łowiczu. Około 500 młodych osób zgromadziło się na Starym Rynku w Łowiczu na Festiwalu Młodych. Poprowadzili go w tym roku skauci z Rawy Mazowieckiej, a towarzyszył im zespół muzyczny Hinemi z Iłowa. Bez problemu poradzili sobie z wyzwaniami pogodowymi. Dynamizm, młodość, entuzjazm, wspólna zabawa i wielbienie Pana bez trudu przełamały chłodny wiatr. 
 
Na Stary Rynek przyjechała młodzież z parafii: Zduny, Dzierzbice, Żychlin, Skierniewice – św. Jakub, Biała Rawska, Godzianów, Kutno – św. Wawrzyńca, Krośniewice, Łęczyca – św. Andrzeja, Łowicz – katedra, Waliszew, Sierzchowy, Słupia, Białynin, Miedniewice, Trębki, Rawa Mazowiecka, a także uczniowie ze szkół katolickich w Wierzbiu i Głownie.
 
Po liturgii Niedzieli Męki Pańskiej został rozstrzygnięty konkurs o Puchar Biskupa na najbardziej oryginalną palmę. Pierwsze miejsce zajęła palma z Dzierzbic. Wyróżnione też zostały prace z Chojnaty, Godzianowa, Popowa, Słupi.

Podobne