Msza św. w rocznicę powstania Diecezji Łowickiej

26 MARCA 2020
Krzysztof Zwoliński

Wczoraj o godz. 18.00 biskup ordynariusz Andrzej F. Dziuba odprawił mszę św. w bazylice katedralnej w Łowiczu z okazji kolejnej rocznicy powstania Diecezji Łowickiej. Ze względu na stan pandemii msza św. została odprawiona bez udziału wiernych. Relacja z Eucharystii dostępna jest na facebookowym profilu Radia Victoria.

W homilii biskup łowicki mówił o miłości Boga do człowieka w kontekście Uroczystości Zwiastowania Pańskiego: -Miłość Boga bowiem jest trwała. Miłość Boga jest konsekwentna. Miłość Boga po prostu jest Nim samym. Jak powie św. Jan: „Bóg jest miłością”. Ale w tym obrazie miłości Boga do ludzi dzisiejsza lektura Pisma Świętego mówi o tym, iż Bóg, kochając, oczekuje od ludzi uporządkowania swoich wartości, swoich wizji świata. -mówił biskup Dziuba.

Jako przykład takiej postawy biskup ordynariusz wskazał Maryję, która największą wartość widziała w wypełnianiu woli Boga.

W dalszej części homilii biskup łowicki nawiązał również do obecnej sytuacji na świecie: -Maryja, wpisując się w sposób szczególny w prawdę, iż Bóg kocha człowieka, uczy nas, zwłaszcza w tych dniach, abyśmy ciągle pamiętali, że Bóg kocha każdego z nas. Ale Bóg w tym czasie prosi nas, abyśmy uporządkowali w sobie wartości, abyśmy odkryli co jest naprawdę ważne, co naprawdę jest wartością, abyśmy to uporządkowanie w sobie przyjęli jako dar. nie zapominając o tym, co uczyniła Maryja. Porządkując w sobie wartości, pamiętała o innych ludziach. -mówił biskup ordynariusz.

Również wczoraj swoje urodziny obchodziło Radio Victoria. To już 25 lat nadawania diecezjalnej rozgłośni zarówno na falach eteru, jak i w Internecie. Wszystkim pracownikom radia dziękujemy i życzymy satysfakcji z wykonywanej pracy.

Tekst: Krzysztof Zwoliński

Zdjęcia: ks. Bogdan Skóra