Maturzyści u Pani Jasnogórskiej

25 MARCA 2024
Krzysztof Zwoliński

W sobotę 23 kwietnia blisko tysiąc maturzystów z diecezji łowickiej przybyło na Jasną Górę, by zawierzyć swoje życie, wybory, przyszłość Bogu przez ręce Maryi.

Młodzi pielgrzymi przygotowujący się do egzaminu dojrzałości pojechali prosić dla siebie o mądrość w czasie matury. Tegoroczna pielgrzymka odbyła się pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Z maturzystami przed obliczem Czarnej Madonny modlili się: bp Wojciech Osial, administrator apostolski diecezji łowickiej, kapłani, katecheci i nauczyciele.

Zgodnie z tradycją spotkanie rozpoczęła Droga Krzyżowa, sprawowana wewnątrz świątyni. Następnie młodzież uczestniczyła w konferencji wygłoszonej przez ks. Sylwestra Bernata.

Po przerwie i osobistej modlitwie centralnym punktem spotkania była uroczysta Msza św. koncelebrowana w kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, której przewodniczył bp Wojciech Osial.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: Radio Victoria

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl