Marsz dla Życia I Rodziny – „Dzieci Przyszłością Polski”

24 MAJA 2023
Krzysztof Zwoliński

28 maja br. ulicami naszego miasta przejdzie Marsz dla Życia I Rodziny pod hasłem „Dzieci Przyszłością Polski”.  Organizatorem Marszu jest Diecezja Łowicka a partnerami wydarzenia Województwo Łódzkie, Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu, Niepubliczne Przedszkole Diecezji Łowickiej im. Bł. Bolesławy Lament w Łowiczu, Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Kana” w Łowiczu, Kościół Domowy. Honorowy Patronat nad wydarzeniem przyjęli: Marszałek Województwo Łódzkiego Grzegorz Schreiber, J.E. Ks. Bp Andrzej Franciszek Dziuba Biskup Łowicki, Krzysztof Jan Kaliński Burmistrz Łowicza, Marcin Kosiorek Starosta Łowicki. Koordynatorem Marszu jest Centrum Życia i Rodziny.

Marsz dla Życia i Rodziny jest:

– wyrazem przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby od poczęcia do naturalnej śmierci,

– jest świętem rodzin, okazją publicznej radości z posiadania rodziny,

– spotkaniem osób, z którymi dzielimy te same wartości, to czas dla siebie nawzajem w modlitwie i wspólnocie braterskiej.

Uczestniczą w nim rodziny z dziećmi, ale także różnego rodzaju ruchy i stowarzyszenia, młodzież oraz osoby starsze. Marsz jest zaproszeniem do pochylenia się nad darem ojcostwa, macierzyństwa, darem i dobrem dzieci, dobrem rodziny.

Po przemarszu na łowickich Błoniach rozpocznie się Piknik Rodzinny z wieloma atrakcjami dla rodzin. W trakcie pikniku zaplanowano wspólny posiłek: przygotowana przez wspólnoty zupa oraz słodkości od ofiarodawców.

Patronaty: