Łowiccy pielgrzymi dotarli do Matki

15 SIERPNIA 2023
Krzysztof Zwoliński

Po 9 dniach wędrówki pątnicy 28. Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej dotarli przed tron Pani z Bliznami. Na Jasnej Górze pielgrzymów powitał pasterz diecezji bp Andrzej F. Dziuba. U Pani Jasnogórskiej ponad 450 uczestników rekolekcji w drodze, które w tym roku przebiegały pod hasłem: „Po(d)stawy wiary”, wzięło udział w w uroczystej Eucharystii, której przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.

Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa, która wyruszyła 6 sierpnia, dotarła do Częstochowy. Na miejscu, zgodnie z tradycją, pielgrzymów przywitał pasterz diecezji bp Andrzej F. Dziuba. Hierarcha na progu pielgrzymki mówił, że jego pragnieniem jest, by w sercach pielgrzymów jeszcze bardziej rozwinęła się świadomość radości zmartwychwstania, paschalnej tajemnicy zwycięstwa Chrystusa nad złem i grzechem. Że tak się stało, świadczyły radość i entuzjazm, z którymi uczestnicy ŁPPM wchodzili przed tron Czarnej Madonny. Tam prawie pół tysiąca osób przez chwilę, nie kryjąc wzruszenia, mogło spojrzeć w oczy najlepszej Matki.

Po prezentacji grup na wałach jasnogórskich, pokłonie Matce Bożej pielgrzymi uczestniczyli w Mszy św., której przewodniczył kard. Nycz. Przy stole eucharystycznym nie zabrakło ordynariusza łowickiego. Z pielgrzymami ŁPPM modlili się też m.in. pątnicy Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej, Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Lubelskiej, Pieszej Pielgrzymki Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Ogólnopolskiej Pieszej Pielgrzymki Straży Pożarnej.

 

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: Radio Victoria

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Podobne