Lednica 2000

9 CZERWCA 2022
Krzysztof Zwoliński

W sobotę 4 czerwca kilkaset młodych osób z diecezji łowickiej uczestniczyło w XXVI spotkaniu młodych Lednica 2000. Choć mijają kolejne dni od tego wydarzenia, młodzi wciąż „żyją spotkaniem” dzieląc się w szkołach, wspólnotach, parafiach i mediach społecznościowych zdjęciami, wrażeniami i świadectwem.

Spotkanie Młodych Lednica 2000 w tym roku odbyło się w sobotę 4 czerwca pod hasłem: „Na krańce świata”. Symbolem tegorocznego Spotkania Młodych był różaniec z lednickim krzyżem i rybką, a głównym duszpasterzem o. Tomasz Nowak OP. Udział w nim wzięło ponad 20 tys. osób z całej Polski i z zagranicy.

Przez „Bramę Rybę” przeszła młodzież m.in. z Rawy Mazowieckiej, Białej Rawskiej, Żychlina, Kutna, Łęczycy, Skierniewic, Żyrardowa, Sochaczewa czy Łowicza. Młodzi diecezji na Polach Lednickich zaistnieli nie tylko jako pielgrzymi, ale także jako współorganizatorzy – wolontariusze. Wśród nich grupa tancerzy z Szymanowa, czy ratownicy medyczni z Grupy Ratownictwa Medycznego OSP „Dąbrowszczak”, który na Lednicę jako medycy wyjeżdżają od 2009r. Mimo licznych obowiązków medycznych, młodzi zawsze znajdują czas na modlitwę i własne, duchowe przeżywanie spotkania, którego świadectwem chcą się dzielić.

 

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: Archiwum Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Łowickiej

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Podobne