Kurs lektorski w WSD Łowicz

28 CZERWCA 2023
Krzysztof Zwoliński

Kolejny rok, tuż po ogłoszeniu informacji o kursie lektorskim, chętnych z diecezji łowickiej jest ok. 100 ministrantów. Formację przechodzą w swoich parafiach, dekanatach i w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu. Do środy młodzi m.in. z parafii w Lubochni, Jeruzalu, Krośniewicach czy Białej Rawskiej będą poszerzać wiedzę w zakresie Pisma Świętego, liturgiki, muzyki kościelnej i fonetyki.

Zajęcia wieńczące kurs prowadzą klerycy WSD w Łowiczu. Pobyt i wykłady w seminarium to ostatni akord przygotowania do przyjęcia promocji lektorskiej. Uroczystość wyznaczona jest we wrześniu. Do tego czasu ministranci chcący przyjąć promocję będą zdawać egzaminy z Pisma Świętego, muzyki kościelnej, fonetyk i liturgiki.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl