Koniec roku akademickiego w łowickim WSD

26 CZERWCA 2023
Krzysztof Zwoliński

To ostatnie uroczyste zakończenie roku akademickiego w murach Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu. Wakacje, po których formację będą kontynuować w Warszawie, rozpoczęło 7 alumnów.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św., której przewodniczył ordynariusz diecezji łowickiej bp Andrzej Franciszek Dziuba. Eucharystię koncelebrowali m.in. przełożeni i wykładowcy Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu. Wśród nich są zarówno ci, którzy pamiętają liczne roczniki podejmujące formację, jak i ci, którzy osobiście kształcili się w murach łowickiej wspólnoty i dziś pracują w niej jako nauczyciele.

Msza święta kończąca tegoroczny rok akademicki była jednocześnie dziękczynieniem za 29 lat istnienia WSD w Łowiczu.

W słowach skierowanych do moderatorów, wykładowców, pracowników seminarium i alumnów, ordynariusz diecezji dziękował za czas ostatnich miesięcy formacji, ale i 29 lat wspólnego budowania Kościoła łowickiego, kształcenia kapłanów i świadomości społeczeństwa wiernych diecezji łowickiej, że potrzeba nam nowych powołań.

Naukę zakończyło 7 kleryków. Jeden z nich, kończący pierwszy rok, ma już za sobą doświadczenie „warszawskiej formacji”. Pozostali zmierzą się z tą rzeczywistością od października.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl