Kongres Odnowy w Duchu Świętym

15 PAźDZIERNIKA 2019
ks. Łukasz Antczak

Przedstawiciele ponad 20 wspólnot Odnowy w Duchu Świętym spotkali się w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu na kongresie pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!”. Mszy św. przewodniczył bp Wojciech Osial.

W sobotę od rana w kaplicy seminaryjnej wybrzmiewały dźwięki modlitwy i uwielbienia. Członkowie wspólnot Odnowy w Duchu Świętym doroczny kongres rozpoczęli od zawiązania wspólnoty. Przyzywali obecności i prosili o światło Ducha, by owocnie przeżyć dany im czas.

Punktem centralnym spotkania była Eucharystia, której przewodniczył bp Wojciech Osial. Biskup pomocniczy diecezji łowickiej w homilii nawiązał do otwartości Matki Bożej na Ducha Świętego i zachęcał, by każdy miał w sobie odwagę przyjmować słowo Boże i wcielać je w życie. – Matka Boża jest najlepszą nauczycielką otwartości na Ducha Świętego. Nauczycielką pokory. Dary Ducha Świętego zostały ułożone przez Kościów w odpowiedniej kolejności. Najpierw jest mądrość (…) Trzeba nam wiele mądrości, by dostrzec Jego obecność, przyjąć Jego słowo, światło i umieć je wykorzystać. Trzeba nam wiele mądrości pokornej i pokory w mądrości – mówił kaznodzieja.

 

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Podobne