Koncert sannickiego Koscioła

25 LIPCA 2017

Spektakl nosił nazwę „Zaufałem drodze”. Tak brzmi tytuł wiersza i tomiku poezji ks. Twardowskiego. Maciej Rayzacher, aktor i reżyser, mówił o księdzu poecie, spotkaniach z nim, poezji, którą tworzył, recytował jego wiersze. Na podstawie biografii napisanej przez Magdalenę Grzebałkowską pt. „Ksiądz paradoks”, opowiedział o życiu tego wyjątkowego  poety.

D. Świątek jest nie tylko pieśniarką, komponuje muzykę, współpracuje z Teatrem Hybrydy, z kolei L. Czajkowski to poeta, kompozytor, publicysta, bard. M. Rayzachera znamy z warszawskich teatrów, słuchowisk radiowych, ról filmowych. Wyreżyserował wiele widowisk plenerowych, spektakli poetyckich.

Spotkanie było bardzo wzruszające – sceny nakręcone w domu księdza Twardowskiego, jego głos dawno niesłyszany, portrety spod ręki Stanisława Baja – można było poczuć obecność księdza, człowieka wyjątkowo skromnego, pełnego szacunku dla innych.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.