Kolejne zmagania XIX GP LSO w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Biskupa Łowickiego

24 KWIETNIA 2023
Krzysztof Zwoliński

W sobotę 22 kwietnia 2023 r. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Pomologicznej 8 w Skierniewicach miała miejsce kolejna impreza sportowa. Wydarzenie odbyło się w ramach XIX GP LSO w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Biskupa Łowickiego w dwóch kategoriach: „lektor starszy” (rocznik 2002 – 2006) oraz „open”(bez ograniczeń wiekowych).

Ranga zmagań była wysoka. Zwycięskie drużyny GP wywalczyły udział w Mistrzostwach Polski LSO w Piłce Nożnej Halowej o Puchar KnC.

W kategorii „open” turniej w Skierniewicach wygrała ekipa z parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Błoniu, w składzie: Damian Kupis, Kacper Fornalczyk, Jakub Lawenda, Radosław Dębowski, Jakub Piszczałkowski, Piotr Pijewski.

Triumfatorami w kategorii „lektor starszy” został team ojców Pasjonistów z par. pw. św. Pawła od Krzyża w Rawie Mazowieckiej. Skład zwycięskiej drużyny był następujący: Piotr Ornafa, Adam Zimecki, Nikodem Woźniak, Szymon Mucha, Wojciech Dominiak, Piotr Czyż, Adam Miskiewicz, Piotr Reszka, Kacper Lesiak, Paweł Milczarek.

Ww. zawodnicy będą reprezentować diecezję łowicką podczas mistrzostw Polski, które odbędą się w dn. 26-27 czerwca 2023 r. w Gnieźnie.

We wspomnianym turnieju udział wzięło 8 drużyn. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: ks. Adam Matysiak, ekonom diecezjalny – reprezentował ordynariusza diecezji łowickiej ks. bp. Andrzeja F. Dziubę, Karolina Sałek, naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Sportu i Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta w Skierniewicach – reprezentowała Prezydenta Miasta Skierniewice Krzysztofa Jażdzyka oraz Starostę Skierniewickiego Mirosława Belinę, Ewa Wendrowska, radna Sejmiku Województwa Łódzkiego i Zbigniew Zięba, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego – oboje reprezentowali Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera.  Od nich zawodnicy otrzymywali nagrody zespołowe, jak i indywidualne. Poniżej przedstawiamy końcową klasyfikację zawodów.

Kategoria „open”

1) parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Błoniu,

2) parafia  pw. św. Marcina w Wysokienicach,

3) parafia pw. św. Mikołaja w Słupi,

4) parafia pw. św. Jadwigi Królowej w Kutnie.

Najlepszym strzelcem w okazał się być Adam Gamoń z parafii w Słupi.  Nagrodę dla najlepszego  bramkarza otrzymał Kacper Sakowski z par. św. Jadwigi w Kutnie. Najlepszym zawodnikiem w tej kategorii okrzyknięty został Damian Kupis z parafii w Błoniu.

Kategoria „lektor starszy”

1) parafia pw. św. Pawła od Krzyża w Rawie Mazowieckiej,

2) parafia pw.  w Marcina w Wysokienicach,

3) parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Kutnie,

4) parafia pw. Chrystusa Dobrego pasterza w Łowiczu.

Tytuł króla strzelców wywalczył Karol Stachecki z parafii w Wysokienicach. Za najlepszego bramkarza uznano Pawła Zawadzkiego z parafii pw. Jana Chrzciciela w Kutnie. Szymon Mucha z parafii ojców Pasjonistów w Rawie Mazowieckiej otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju w swojej kategorii.

– Aktywność fizyczna wpływa na pamięć, zwiększa produktywność, wzmacnia serce oraz kości. Sport, ogólnie rzec ujmując, poprawia zdrowie. Aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, a także sprawność i kondycję. Bardzo dziękuję zawodnikom, ich duszpasterzom, sędziom, przybyłym gościom, prezesowi Ośrodka Sportu i Rekreacji w Skierniewicach, panu Dariuszowi Skoczylasowi za  pomoc w sprawnym przebiegu turnieju, sponsorom: OSM w Łowiczu, firmom „Hetman” i „Hewax” oraz wszystkim, dzięki którym zawody mogły się odbyć – podsumowuje ks. Sebastian Antosik, referent diecezjalny ds. duszpasterstwa kultury zdrowotnej i sportu oraz główny organizator GP LSO w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Biskupa Łowickiego.

Ostatnie mecze zawodnicy rozegrają 29 kwietnia w Łowiczu. Tam o zwycięstwo walczyć będą chłopcy z roczników 2011–2015. Najlepsi pojadą na finały mistrzostw Polski LSO.

Tekst i zdjęcia: Piotr Sumiński