IV Marsz dla wartości Życia i Rodziny w Łowiczu

29 MAJA 2017
admin

Łowicki marsz odbył się 28 maja. Tegorocznej, już czwartej edycji, towarzyszyło hasło: „Czas na rodzinę”” Po Eucharystii uformował się pochód na Starym Rynku. Młodzież z Pijarskich Szkół Królowej Pokoju trzymała transparenty z napisami promującymi tradycyjne wartości. W trakcie przemarszu wznoszono okrzyki na rzecz rodziny. Maszerującym przygrywała miejska orkiestra dęta.

Pochód zakończył się przy muszli koncertowej w parku Błonie. Na scenie prezentowali się uczniowie łowickich podstawówek i przedszkoli. Wokół trwał piknik. Wsparcie organizatorom okazał Urząd Miasta. Do korzystania z atrakcji zachęcał burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński.

W imieniu komitetu organizacyjnego wypowiedział się Janusz Kukieła. – Pragnę wszystkim podziękować, że powiedzieliście: „Tak” dla życia od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci. Za to, że powiedzieliście: „Tak” dla rodziny w tradycyjnym modelu, gdzie jest mama, gdzie jest tata, gdzie są dzieci. Pokazaliście dzisiaj, że jesteście solą ziemi łowickiej, że jesteście silną rodziną – mówił.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.

Podobne