Festyn Rodzinny w Bełchowie

26 MAJA 2013

Festyn rozpoczął się uroczystą mszą św. o godzinie 12:00. Następnie na scenie ustawionej na placu przy kościele rozpoczęły się koncerty. O 13:30 swój repertuar przedstawiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta miasta Skierniewice, wystąpił również Zespół Klubu Seniora „Słoneczko” z Bełchowa, kapela ludowa „Bełchowiacy” z Bełchowa oraz bełchowski zespół ludowy „Bełchowskie nutki”. Z dużym aplauzem spotkał się pokaz „Zumba Fitness” w wykonaniu mieszkanek Bełchowa ćwiczących w miejscowym GOK-u. Gorąco oklaskiwany był również występ scholi dziecięcej z Parafii św. Stanisława w Skierniewicach. Na koniec zagrał zespól Progress, który do późnych godzin wieczornych bawił mieszkańców Bełchowa i okolic.

Pogoda i darmowe atrakcje dla dzieci w postaci malowania twarzy, przejażdżką kucykiem, dmuchanych zjażdżalni czy eurobange przyciągnęły do Bełchowa nie tylko mieszkańców gminy Nieborów, ale także pobliskiej gminy Skierniewice i Łowicza. Duża w tym zasługa bardzo atrakcyjnej loterii fantowej. Za jedyne 5 zł – bo tyle kosztował los – można tyło stać się dodatkowo posiadaczem 32-calowego telewizora plazmowego, roweru, aparatu fotograficznego, tabletu, kuchenki mikrofalowej.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłych latach nie można było na terenie festynu kupować ani spożywać alkoholu. – To jest piknik organizowany przez parafię i nie chcemy, żeby był spożywany alkohol. Chodząc po kolędzie ludzie dziękowali, że w ubiegłych latach również zorganizowano imprezę bezalkoholową. To jest dowód na to, że mieszkańcy Bełchowa i okolic umieją się bawić na trzeźwo – stwierdził proboszcz parafii ks. Paweł Staniszewski.