Akolitat

26 LUTEGO 2024
Krzysztof Zwoliński

18 lutego 2024 roku w I Niedzielę Wielkiego Postu klerycy IV roku naszego Seminarium: Marcel Korzeniewski oraz Filip Psyk we wspólnocie Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie przyjęli posługę akolity z rąk J.E. ks. bpa Michała Janochy upoważnionego do udzielenia posługi przez Biskupa Łowickiego. Od tej chwili wspomniani alumni we wspólnotach parafialnych swoją posługę będą wypełniać poprzez udzielanie Komunii Świętej.

W swoich modlitwach pamiętajmy o alumnach, którzy przyjęli posługę akolitatu oraz za pozostałych kleryków, którzy przygotowują się do święceń diakonatu i prezbiteratu, aby w swoich życiowych decyzjach kierowali się głosem Boga i mogli odpowiedzieć w odpowiednim czasie: „Oto ja, poślij mnie” (Iz 6, 8).

Tekst i zdjęcie: kl. Patryk Cieślak