Z chorymi i za chorych

12 LUTEGO 2024
Krzysztof Zwoliński

W niedzielę 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, w parafiach, a także we wszystkich 9 szpitalach diecezji, hospicjach modlono się w intencji chorych i pracowników służby zdrowia.

W Światowym Dniu Chorego, który został ustanowiony przez św. Jana Pawła II w 1992 r., w kaplicach przy stole eucharystycznym stanęli nie tylko księża kapelani, ale także księża dziekani.

W Rawie Mazowieckiej Mszy św. w kaplicy Szpitala Świętego Ducha przewodniczył i homilię wygłosił ks. Bogumił Karp, dziekan rawski. Liturgię koncelebrowali kapelan o. Krzysztof, pasjonista, oraz ks. Konrad Świstak, proboszcz parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. zgromadzeni w kaplicy pacjenci przyjęli sakrament namaszczenia chorych.

Msze św. sprawowano także w pozostałych 8 szpitalach na terenie diecezji.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl