Rekolekcje ewangelizacyjne młodych

12 LUTEGO 2024
Krzysztof Zwoliński

W minionym tygodniu rekolekcje ewangelizacyjne Ruchu Światło-Życie w parafii Świętego Krzyża w Zakopanem przeżywała 50-osobowa grupa młodzieży z różnych stron diecezji, nad której formacją czuwali ks. Sylwester Bernat i ks. Tomasz Staszewski.

Celem wyjazdu w myśl słów sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego było „doprowadzenie do religijnego przebudzenia oraz osobiste spotkanie z Chrystusem i przyjęcie Go przez wiarę w Ducha Świętego jako swojego Pana i Zbawiciela”.

Młodzież w programie każdego dnia miała jutrznię, Eucharystię, dwa spotkania w grupach i „temat dnia”, modlitwę wieczorną oraz pogodny wieczór. Codziennie też odmawiano dziesiątkę Różańca z dopowiedzeniami. W programie rekolekcji były także dwie adoracje u sióstr urszulanek na Jaszczurówce, godzina świadectw oraz spacery po górach, wyjazd do term.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: ks. Sylwester Bernat

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl