Olimpiada Teologii Katolickiej

10 STYCZNIA 2024
Krzysztof Zwoliński

Dzisiaj w budynku WSD w Łowiczu odbył się etap diecezjalny XXXIV Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem „Zasady Społeczne w Nauczaniu Kościoła”.

O godz. 10:45 uczestnicy olimpiady wraz z opiekunami zgromadzili się w kaplicy seminaryjnej. Po wspólnej modlitwie wikariusz biskupi ks. Sławomir Sobierajski przywitał zgromadzonych, wygłosił słowo wstępne i przekazał głos ks. kan. Tomaszowi Jackowskiemu. Ks. Tomasz wyjaśnił zasady i przebieg olimpiady. Uczniowie wylosowali również numery swoich miejsc na auli WSD. Po omówieniu spraw organizacyjnych wszyscy przeszli do auli, gdzie około godz. 11:00 uczestnicy rozpoczęli rozwiązywanie testów.

Około godz. 11:45 nastąpiło zakończenie pisania oraz krótka przerwa. Następnie bp Andrzej F. Dziuba skierował do zebranych swoje słowo. Odwołał się do tegorocznego hasła olimpiady, mówiąc, że „nauczanie społeczne w Kościele od początku było obecne i jest obecne dziś. Jest to bardzo trudne, bo nauczanie społeczne Kościoła często jest w spotkaniu z nauczaniem innym”. Biskup Łowicki podziękował również za uczestnictwo i organizację OTK wszystkim zaangażowanym.

Następnie bp Dziuba wręczył 35 uczestnikom OTK nagrody za uczestnictwo w olimpiadzie. Także katecheci i opiekunowie otrzymali upominki.

Na zakończenie Biskup Łowicki udzielił zebranym pasterskiego błogosławieństwa.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Zwoliński