Spotkanie opłatkowe dyrektorów szkół

5 STYCZNIA 2024
Krzysztof Zwoliński

W Domu Modlitwy w WSD w Łowiczu biskupi: Andrzej F. Dziuba oraz Wojciech Osial spotkali się z dyrektorami placówek oświatowych z terenu diecezji łowickiej. Byli również przedstawiciele kuratoriów oświaty województw mazowieckiego i łódzkiego.

Zgodnie z tradycją w okresie Bożego Narodzenia w szkołach, parafiach, i różnego rodzaju grupach zawodowych odbywają się spotkania opłatkowe. W czwartek 4 stycznia w takim spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy szkół i innych placówek oświatowych z terenu diecezji. Wśród dyrektorów szkół byli nie tylko ci kierujący katolickimi placówkami w Szymanowie, Łowiczu, Rawie czy Głownie, ale także zarządzający szkołami m.in. w Żyrardowie, Skierniewicach, Sochaczewie i mniejszych miejscowościach. W sumie kilkadziesiąt osób. Przybyłych powitał ks. Sławomir Sobierajski, wikariusz biskupi.

Podczas spotkania opłatkowego dla gości wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski w Witoni, którzy zaprezentowali wydarzenia związane z narodzeniem Jezusa „ Maleńka miłość w żłobie śpi”.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl