Życzenia i nominacje

27 GRUDNIA 2023
Krzysztof Zwoliński

W gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu – Domu Formacji i Modlitwy odbyło się spotkanie opłatkowe dla kapłanów i pracowników instytucji diecezjalnych. Podczas spotkania ordynariusz łowicki bp Andrzej Franciszek Dziuba skierował do zebranych życzenia, a także zgodnie z tradycją nadał tytuły kanoników gremialnych, honorowych, a także przywilej rokiety i mantoletu.

Spotkanie rozpoczęło się wspólnym śpiewem kolędy, po którym fragment o narodzeniu Jezusa z Ewangelii według św. Jana odczytał ks. Radosław Czarniak.

W imieniu księży diecezji łowickiej życzenia biskupowi ordynariuszowi złożył ks. Sławomir Sobierajski, wikariusz biskupi. Obecny na spotkaniu bp Wojciech Osial poświęcił opłatek wigilijny, którym zgromadzeni podzielili się, składając sobie życzenia.

Tego samego dnia Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczęło się spotkanie wigilijne w Domu Kapłana Seniora w Sochaczewie. Uczestniczyli w nim bp ordynariusz Andrzej F. Dziuba i bp Wojciech Osial, ks. Rafał Woronowski, kapelan biskupa Dziuby, oraz ks. ks. Piotr Żądło, dyrektor DKS.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl