Drogi Krzyżowe na ulicach miast

11 KWIETNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

W piątek poprzedzający Niedzielę Palmową od lat na ulicach miast odprawiane są nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Nie inaczej było 8 kwietnia.

Tego dnia wierni m.in.  z Łowicza,  Makowa, Rzeczycy, Sochaczewa, Żyrardowa, Skierniewic ponieśli krzyż ulicami swoich miejscowości. W Łowiczu razem z wiernymi modlili się bp Andrzej F. Dziuba i bp Wojciech Osial. Droga Krzyżowa ulicami Łowicza rozpoczęła się na Bratkowicach, a zakończyła na Starym Rynku przy katedrze.

Także w Łęczycy wierni ponieśli krzyż ulicami miasta. Swoją wędrówkę rozpoczęli w parafii św. Andrzeja Apostoła, a zakończyli w kościele bernardynów.

W Skierniewicach rozważania 14 stacji prowadzono na ulicach parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa na Widoku. W modlitwie obok kapłanów uczestniczyła także duża grupa wiernych.

Również w Kutnie z kościoła św. Jadwigi Królowej ruszyła Droga Krzyżowa ulicami miasta. W nabożeństwie uczestniczyły tłumy wiernych. W trakcie modlitwy i rozważań nie zabrakło modlitwy o pokój w Ukrainie.

Droga Krzyżowa odbyła się także w Rzeczycy. Także tam wierni z chęcią nieśli krzyż, nie wstydząc się swojej wiary. W tamtejszej parafii nabożeństwo rozpoczęło się Mszą św. sprawowaną przez proboszcza ks. Henryka Linarcika w kościele parafialnym św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: Jacek Rybus

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl