Drogi Krzyżowe we wspólnocie ŁPPM

21 MARCA 2022
Krzysztof Zwoliński

Wielki Post staje się okazją do podtrzymania formacji i wspólnoty Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasną Górę. W ubiegłym tygodniu grupy Czerwona i Pomarańczowa połączyły siły i razem przygotowały Drogę Krzyżową w parafii Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie. W ubiegły piątek modlitewne spotkanie miała grupa Cytrynowa. Wszystko w myśl hasła „Odnajdźmy się na Drodze”.

Co piątek grupy ŁPPM zapraszają w inne miejsce, by razem z nimi „odnaleźć się na drodze”. Hasło to przyświeca tegorocznym nabożeństwom, które przygotowuje wspólnota ŁPPM.

W homilii, podczas Eucharystii wieńczącej nabożeństwo Drogi Krzyżowej w parafii w Żyrardowie, którą poprowadziły grupy Czerwona i Pomarańczowa, do hasła nawiązał ks. Adam Bednarczyk, proboszcz parafii, niegdyś ojciec duchowny ŁPPM, ale także pielgrzym. – „Odnajdźmy się na drodze”. Może sugerować, że jesteśmy zagubieni, ale na pewno przypomina, że cały czas jesteśmy w drodze – pielgrzymujemy ku życiu wiecznemu, ku świętości.

Tydzień później – 18 marca – nabożeństwo w parafii św. Piotra i Pawła w Żychlinie poprowadziła grupa Cytrynowa wraz z przewodnikiem ks. Jakubem Zakrzewskim.

Za tydzień, 1 kwietnia, na spotkanie modlitewne – Drogę Krzyżową, Eucharystię, ale i spotkanie integracyjne zaprasza grupa Biała wraz z przewodnikiem ks. Józefem Petrynowskim. Kościół św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy, początek o 17.30.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl