Diecezjalny etap XXXII OTK – Wręczenie nagród

17 MARCA 2022
Krzysztof Zwoliński

Dzisiaj o godz. 10:00 w budynku kurii diecezjalnej w Łowiczu odbyło się wręczenie nagród za etap diecezjalny Olimpiady Teologii Katolickiej. Troje uczniów którzy uzyskali najwyższe wyniki z testu na poziomie diecezjalnym odebrało nagrody z rąk Biskupa Łowickiego.

Na ogłoszenie wyników olimpiady przybyli uczniowie wraz ze swoimi katechetami. Rozpoczynając spotkanie, diecezjalny organizator OTK – ks. kan. Tomasz Jackowski – odczytał statystyki tegorocznej OTK na etapie szkolnym i diecezjalnym. Następnie ogłosił kolejność, w jakiej uczniowie zajęli miejsca na podium:

1. miejsce – Barbara Ciesielska z I LO im. gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie,

2. miejsce – Maciej Brocki z LO im. B. Prusa w Skierniewicach,

3. miejsce – Weronika Gładka z Pijarskiego Liceum Ogólnokształcącego Królowej Pokoju w Łowiczu.

Nagrody wręczył bp Andrzej F. Dziuba wraz z wikariuszem biskupim ks. kan. Sławomirem Sobierajskim.

W ogólnopolskim etapie OTK wezmą udział tylko dwie osoby z naszej diecezji, które zajęły pierwsze i drugie miejsce. Taka decyzja została podjęta ze względu na pandemię. W przypadku nałożenia kwarantanny na jednego z uczestników etapu ogólnopolskiego jego miejsce zajmie trzecia osoba z podium.

Po uroczystości wręczenia nagród uczniom i katechetom Biskup Łowicki podziękował wszystkim za obecność i udział w olimpiadzie oraz skierował kilka słów do zebranych.

Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Zwoliński