Nowy rok formacyjny ekip małżeńskich Notre Dame

9 WRZEśNIA 2019
ks. Łukasz Antczak

W parafii św. Jana Chrzciciela w Kutnie odbyło się spotkanie rozpoczynające nowy rok formacyjny ekip małżeńskich Notre Dame sektora Kujawskiego, do którego należy diecezja łowicka.

W centrum spotkania, w którym uczestniczyły małżeństwa z trzech diecezji (łowickiej, włocławskiej i toruńskiej) była Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył i słowo Boże wygłosił bp Wojciech Osial. Z hierarchą modli się także kapłani łowiccy z parafii, w których ekipy istnieją.

Warto wspomnieć, że przystępujące do ruchu małżeństwa przyjmują „Kartą Equipes Notre-Dame”. Zawiera ona istotę, regułę i zasady funkcjonowania małżonków w ruchu. Jest to swojego rodzaju instrukcja obsługi. Wstąpienie do END-ów  poprzedza roczne przygotowanie, które kończy się przyjęciem karty. Co roku deklaracja ta jest odnawiana.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego” .