Zmarł ks. kanonik Kazimierz Fiks

9 SIERPNIA 2015
Z bólem zawiadamiamy, że w sobotę 8 sierpnia w wieku 75 lat, w 46. roku kapłaństwa, zmarł ks. kan. Kazimierz Fiks.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek, 11 sierpnia, w Nowym Mieście n/Pilicą. O godz. 15.00 rozpocznie się Msza św. w kościele p.w. Opieki Matki Bożej Bolesnej, po czym ciało zmarłego zostanie złożone na cmentarzu parafialnym.
Ks. kan. Kazimierz Fiks urodził się 1 marca 1940 r. w Nowym Mieście n/Pilicą. 15 czerwca 1969 r. w Bełchatowie przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Józefa Rozwadowskiego. Pracował jako wikariusz w Restarzewie, Moszczenicy, Brzezinach i w parafii św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy. W latach 1982-93 był proboszczem parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Błoniu, w latach 1993-2012 był proboszczem parafii p.w. św. Małgorzaty w Kiernozi i wicedziekanem dekanatu Sanniki. W 1993 r. otrzymał godność kanonika rzeczywistego Archikolegiackiej Kapituły Łęczyckiej. Od 2012 r. przebywał na emeryturze.
Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.